Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 2, 2021 in Rozrywka |

Wianki z kwiatów polnych

Moda na Boho i Słowiańszczyznę staje się coraz bardziej popularna. Z tego też powodu umiejętność wykonywania ozdób z roślin przydaje się nie tylko jeśli mamy małe dzieci ale również jeśli planujemy w tym właśnie stylu kolejny post na naszym profilu w mediach społecznościowych. Z tego też powodu warto posiąść umiejętność wykonania czego takiego jak wianki z kwiatów polnych. Najlepiej jeśli nie będziemy używać do tego dodatkowych akcesoriów jednak zdarza się również, że do pewnych kompozycji warto wykorzystać chociaż nici, żeby wzmocnić wykonywany przez nas wianek. Jak widniał zabrać się do tego dzieła.
W pierwszej kolejności warto zdecydować czy nasz wianek będzie się składał z takich samych kwiatów czy jednak będzie różnorodny. Jeśli chcemy mieć prosta kompozycje z jednego rodzaju roślin to najlepiej wybrać te o miękkich i elastycznych łodygach. Doskonałym przykładem są tutaj stokrotki czy mlecze. Taki skromny wianek z tych właśnie roślin wbrew pozorom doskonale się prezentuje. Możemy go również szybko i sprawnie wykonać. Wystarczy że uzbieramy sporą ilość kwiatów o długich łodygach i będziemy je układać jeden pod drugim jednocześnie wykonując pętelkę ich łodyżkami w ten sposób by objęła ona wiązkę roślin. W ten sposób już w kilka chwil możemy cieszyć się pięknym i mocnym wiankiem.
Jeśli jednak zdecydujemy się na bardziej skomplikowana kompozycje z różnych roślin i w stylu Boho, to na pewno przyda nam się nitka, żeby wzmocnić konstrukcje. Tutaj, podobnie jak wcześniej układamy poszczególne rośliny jedna pod drugą i wykonujemy pętelkę już z nici. W takim wianki mogą się dziki temu pojawić również rośliny o twardszych łodygach. W ten sposób możemy uzyskać piękna kompozycje, warto jednak pamiętać, że taki sposób wykonania wianka wymaga od nas pewnej wprawy w układaniu roślin.
Jednak jak widać wykonanie wianka z polnych kwiatów nie jest zbyt trudne i czasochłonne. Wystarczy kilka chwil by móc cieszyc się tego rodzaju ozdoba naszych włosów czy dekoracja na nasze stoły.