Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 29, 2022 in Rozrywka |

Pad perkusyjny- 4 rzeczy, które musisz wiedzieć!

Gdy zaczynamy swoją przygodę z perkusją często nie wiemy, jaki pad perkusyjny wybrać. Dobór odpowiedniego sprzętu jest bowiem podstawą, który ułatwi nam granie na instrumencie. Zakup pada pozwoli nam doskonalić swoje umiejętności nawet w zaciszu domowym. Obecnie wybór jest naprawdę spory- wszystko zależy od tego, na jaki dodatek się zdecydujemy. Pad można dopasować pod kątem swoich możliwości, w zależności od tego, na jakim etapie gry jesteśmy. Za chwilę dowiesz się, na co zwrócić uwagę.

Pad perkusyjny- na czym należy się skupić wybierając sprzęt?

1. Rozmiar

Warto dobrać odpowiedni rozmiar pada perkusyjnego, zwłaszcza pod kątem swoich preferencji. Najczęściej wybierane to 8 i 12 cali. Mniejszy umożliwia precyzyjne uderzenia, ale co za tym idzie trzeba się bardziej skoncentrować. Efekt grania, jak na zwyczajnym werblu zapewni nam z kolei większy rozmiar.

2. Rodzaj

Na rynku mamy szeroki wybór produktów. Pad do ustawienia na statywie, czy może do trzymania na kolanach? Niezależnie od tego, który wybierzesz, ma on przede wszystkim być wygodny w użytkowaniu. Pady na statywie z pewnością będą dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza dla początkujących. Pady z metronomem pomagają w ustawieniu metrum i uderzeń (przydatne może okazać się to zwłaszcza na początku drogi z perkusją). Istnieją również pady z paskiem, którym możemy go przymocować do nogi. Rozwiązanie z pewnością łatwe, gdy nie mamy obok więcej miejsca, aby skupić się na grze. W normalnych warunkach może się jednak nie sprawdzić na dłuższą metę. W ofercie znajdziemy również pad plastikowy. Dostępna różnorodność umożliwia dopasowanie pada do indywidualnych potrzeb.

3. Materiał

Materiał z którego zrobiony jest pad perkusyjny jest niezwykle ważny. Chociaż dla wielu pasjonatów perkusji, niska cena jest głównym wyznacznikiem, to w tym przypadku jednak warto postawić również na jakość. Przed zakupem należy zadać sobie pytanie- czy będę ćwiczyć w domu czy w przeznaczonej do tego sali? Do wyboru mamy gumę lub piankę. Guma sprawdzi się w przypadku grania poza domem, wymaga jednak mocniejszej pracy nadgarstkami przy grze. Pianka będzie lepszą alternatywą, gdy zależy nam na zachowaniu ciszy.

4. Cena

Zanim zdecydujemy się na zakup drogiego sprzętu, zastanówmy się, czy perkusja, to oby na pewno to? Zdarza się, że kupujemy sprzęt i po czasie granie na nim przestaje być naszym hobby. Wydanie mniejszej kwoty z dobraniem odpowiedniej jakości pada może okazać się strzałem w dziesiątkę. Po czasie będziemy mogli stwierdzić, czy jesteśmy zadowoleni z efektu i ewentualnie kupić coś droższego.